BIP mapa serwisu
szukaj

XI Ogólnopolski Edukacyjny Piknik Ekologiczny Pobiedziska 2019

Dnia 28 września 2019 r. Zakład Zagospodarowania Odpadów w Poznaniu sp. z o.o. uczestniczył w XI Ogólnopolskim Edukacyjnym Pikniku Ekologicznym Pobiedziska 2019 odbywającym się na terenie kompleksu sportowego Szkoły Podstawowej w Pobiedziskach. Organizatorem wydarzenia był Urząd Miasta i Gminy Pobiedziska. Podczas imprezy uczestnicy w niekonwencjonalny i atrakcyjny sposób poszerzali swoją wiedzę ekologiczną. Tematem przewodnim tegorocznego Pikniku była ochrona powietrza.
Na uczestników czekało wiele niezapomnianych atrakcji m.in. rajd rowerowy, występy grup przedszkolnych, sadzenie drzewa przy współudziale uczestników pikniku, akcja wymiany makulatury na drzewko, pokazy sprzętu pneumatycznego.
Na stoisku ZZO uczestnicy utrwalali swoją wiedzę z zakresu prawidłowego postępowania z odpadami rozwiązując krzyżówki, quizy, zagadki z pomocą zakładowej maskotki „Biolka”. Na uczestników czekały również Eko Konkursy segregacja odpadów do odpowiednich pojemników, malowanie toreb ekologicznych oraz Eko losy.
Dziękujemy za wspólną zabawę!