V Poznańskie Dni recyklingu - Piknik Recyklingowy

W sobotę, 12 września br., na Starym Rynku

W sobotę, 12 września br., na Starym Rynku w Poznaniu (od ul. Franciszkańskiej) trwać będzie Piknik Recyklingowy inaugurujący szereg wydarzeń przygotowanych w ramach V Poznańskich Dni Recyklingu.

Na uczestników pikniku, od godziny 12.00 do 16.00, czekać będzie wiele atrakcji: konkursy i zabawy dla dzieci, młodzieży i dorosłych, koncerty na scenie, pokazy sprzętu komunalnego, a na stoiskach znaleźć będzie można materiały edukacyjne dotyczące ekologii.

Przez cały czas trwania pikniku prowadzona będzie zbiórka elektroodpadów prowadzona przez ZZO Poznań. Za każdy przyniesiony elektroodpad rozdawane będą prezenty: gadżety, torby i... krzewy ozdobne.

Warto przyjść w sobotę na Stary Rynek, miło spędzić czas, a przy okazji pozbyć się bezpłatnie zużytych urządzeń elektrycznych, które w żadnym wypadku nie powinny trafić do zwykłego kosza na śmieci.

Poznańskie Dni Recyklingu to największe edukacyjne i społeczne wydarzenie promujące recykling i racjonalne gospodarowanie odpadami w Poznaniu i aglomeracji poznańskiej. Adresowane jest do wszystkich mieszkańców, ale w szczególności do dzieci i młodzieży.